Zlatý blyskáč 2019

Zlatý blyskáč 2019

(Autor: Ivan Barla) V dňoch 19.-23. júna 2019 sa v Spišskej Starej Vsi konal už tretí ročník obnoveného podujatia pre deti do 15 rokov „Zlatý blyskáč“. Tieto obnovené ročníky sa konajú v duchu hesla „hľadá sa všestranný rybár“.

Pretekárske družstvo je zložené z maximálne 4 pretekárov. My sme tento rok dokázali dať dokopy len dvoch pretekárov z krúžku v Brusne a tak sme si povedali, že sa ideme „oťukať“ aby sme vedeli do budúcna čo to obnáša a na čo sa v rámci prípravy máme zamerať. Uplynulý školský rok sme sa zamerali hlavne na vedomostnú časť, naštudovanie si nového zákona o rybárstve a jeho vykonávaciu vyhlášku a spoznávanie rýb.

Pretek sa skladá zo štyroch voliteľných disciplín, povinných testov a rozpoznávania rýb. Z voliteľných disciplín mucha, prívlač, feeder a rybolovná technika sme sa zúčastnili na prívlači a feedri. Podmienky na lov rýb boli celkovo dosť náročné, o čom svedčia aj veľmi nízke počty ulovených rýb. Za dielčie úspechy považujeme, že v konkurencii 72 detí vo vedomostných testoch a spoznávaní rýb obsadil Matej Barla 11. a Pavol Uhrík 15. miesto a ako družstvo skončili na 8. mieste. Pekné je aj 22,5. miesto Palka v prívlači. A tak v konkurencii  20 družstiev skončili na 18. mieste, ktoré určite nie je sklamaním  keď si uvedomíme, že drvivá väčšina družstiev mala štyroch členov.

Do budúcna sa chceme naďalej venovať prehlbovaniu vedomostí a spoznávaniu rýb, ale aj začať s výučbou rybolovnej techniky a praktickými pobytmi pri vode sa zlepšovať  aj v jednotlivých rybárskych disciplínach.